Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz kite lub windsurfingowy?

Zastanawiasz się co możesz zrobić aby Twoja pociecha możliwej jak najlepiej skorzystała z wakacji? Mamy na to pytanie odpowiedź. Obozy kite i windsurfingowe w szkole Kite.pl na kempingu Chałupy 6! 

Dlaczego warto wybrać obóz sportowy dla swojego dziecka?

Obozy kite i wind to skondensowana dawka sportów wodnych, bliskiego towarzystwa natury i zajęć alternatywnych. Kiedy wieje Twoje dziecko ma aż dwa bloki tematyczne dziennie. Sesja poranna i popołudniowa to zajęcia z kite lub windsurfingu prowadzone przez naszych doświadczonych instruktorów. Nasza szkoła ma już 21 lat, byliśmy drugą szkołą kitesurfingu w Polsce przez co jesteśmy jednym z najdłużej prowadzonych. Pozwoliło nam to na zdobycie ogromnego doświadczenia organizacyjnego oraz kadrowego kompletując zgraną i doświadczoną kadrę instruktorów, która poza umiejętnościami posiada stosowne licencje. To samo tyczy się opiekunów obozowych, których pracę na miejscu koordynuje nasz wieloletni współpracownik kierownik obozów Sebastian Szyszka.  Instruktor windsurfingu PSW i kitesurfingu PZKITE, instruktor narciarstwa, ratownik i instruktor WOPR, były nauczyciel Gimnazjum Sportowego Nr 54 w Poznaniu. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie, specjalista tematyki wypoczynku dzieci i młodzieży, doświadczony opiekun, absolwent AWF. Dlatego masz pewność, że obóz w Kite.pl to nie tylko aktywności sportowe, zabawa i integracja, ale również bezpieczny wypoczynek. Gwarancją tego są wszystkie niezbędne pozwolenia wymagane dla organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, które posiadamy jako Organizator Turystyki. Niestety nie jest to norma wśród organizatorów obozów na Półwyspie Helskim. Możecie nas Państwo sprawdzić na rządowej stronie https://wypoczynek.mein.gov.pl/.

Jeżeli pogada uniemożliwi zajęcia na wodzie, co przy obecnej technologii sprzętu dzieje się niezwykle rzadko, organizujemy zajęcia alternatywne. Są to min. surfing, deskorolki longboard czy surfskate, gry zespołowe, treningi na świeżym powietrzu oraz rozmaite trenażery, które posiadamy w bazie. Zajęcia alternatywne to także wakeboarding za motorówką! Dlatego nasi obozowicze nie martwią się gdy nie zawieje, a rodzice mają pewność, że dziecko uprawia aktywności min. 2x dziennie. 

Pogoda zazwyczaj pozwala na realizację naszego głównego celu. Skuteczną i bezpieczną naukę sportów wodnych. Szkolimy na najnowszym sprzęcie dbając maksymalnie o bezpieczeństwo. Posiadamy motorówkę asekuracyjną, bezpieczny płytki spot i łączność radiową z instruktorami a kursanci zobowiązani są do zakładania kamizelek i kasków. Zarówno w przypadku windsurfingu jak i kitesurfingu Twoje dziecko potrzebuje jedynie chęci, resztę zapewniamy my.

Gdzie odbywają się nasze obozy młodzieżowe Kite i Wind?

Ale nawet najlepsza organizacja nie działałaby tak dobrze gdyby nie miejsce. Nasza szkoła położona jest na Półwyspie Helskim w miejscowości Chałupy, na kempingu Chałupy 6. Wody Bałtyku okalają ląd z 3 stron, a my mamy do dyspozycji piękną plaże z wydmami po stronie morza otwartego, jak i zatokę dosłownie dwie minuty pieszo od obozowiska. Woda w zatoce jest wyjątkowo płytka, w lato trzeba wyjść do 1,5km wgłąb zatoki aby znaleźć naprawdę głęboką wodę. Wyjątkowo ułatwia to wypoczynek jak i kursy kite i windsurfingu.  Nasze pole kempingowe, „Chałupy 6” znane jest z organizacji atrakcji na najwyższym poziomie. Warsztaty kulinarne czy koncerty artystów z pierwszych stron gazet, to na naszym polu normalka. To wszystko oparte jest o zadbaną i przemyślaną infrastrukturę z restauracją, 3 łazienkami o wysokim standardzie, sklepem spożywczym czy placem z foodtruckami i miejscem do wypoczynku w cieniu. Chałupy 6 to miejsce popularne ze względu na swój niepowtarzalny klimat. Uwaga! Kto raz u nas zagościł, zostaje na dłużej. 

Dodatkowo nasze miejsce obozowe to prawdziwy wakacyjny klimat. Przestronne obozowisko to wydzielony, monitorowany teren z podłogą tarasową, strefą integracji i odpoczynku, zadaszeniem i miejscem do jedzenia. Otoczone jest przez przyczepy, w których mieszkają obozowicze. Nie idziemy na łatwiznę i dbamy o to, aby standard w jakim przyjdzie mieszkać obozowiczom spełniał ich marzenia o surferskich wakacjach. Dla tych, którzy chcą poczuć klimat campingu przez duże „C” poza przyczepami mamy kameralne namioty wyposażone w łóżka i dostęp do prądu.

Nasza oferta obozowa to kompleksowe doświadczenie oparte o miłość do natury, wartości ekologiczne i sportowe. Jest to bezpieczna i wartościowa integracja uczestnika z innymi i samym sobą, bo nic tak nie uczy zdrowej postawy w życiu jak sport 🙂 

Sprawdź ofertę obozów młodzieżowych Kite i Wind w sezonie 2022.

Tagi

Tagi przypisane do tego artykułu: Kitesurfing, Windsurfing.