Jak zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Aby zacząć pływać na kitesurfingu, trzeba się tej dyscypliny nauczyć. Najprościej, najskuteczniej, najefektywniej a przede wszystkim najbezpieczniej w licencjonowanej szkole. Czyli u nas 🙂 

Rozpoczęcie przygody z kitesurfingiem

Czy kitesurfing jest sportem niebezpiecznym?

Tak. Jeśli uprawiasz go z wujkiem na jeziorku, w burzy, korzystając ze sprzętu zakupionego w dziale „okazje olx” kite jest niebezpieczny. I właśnie z takich akcji bierze się większość mitów. Jeżeli natomiast wybierzesz dobrą szkołę przy dobrym akwenie kitesurfing przestaje być niebezpieczny, zaczyna być najlepszym remedium na życiowe problemy. Jak znajdziesz się już u nas w szkole to poprowadzimy Cię jak kursantów przez ostatnie 20 lat naszej przygody z kitesurfingiem. Czyli jak? Po prostu profesjonalnie i kompleksowo. Nie musisz mieć własnego sprzętu, ale jeśli najdzie Cię taka ochota to pomożemy przy zakupie. Nie musisz mieć zielonego pojęcia o innych formach żeglarstwa, oczywiście takie obycie przyspiesza postęp, ale kurs jest prowadzony według metodyki od A do Z. Oznacza to, że nie ma znaczenia Twój obecny poziom, pomożemy Ci go zwiększyć.

Jak przebiega kurs kitesurfingu?

Na początku nauczymy Cię co nieco o wietrze i spocie, czyli miejscu w którym będziesz pływać. Później przejdziemy do realizowania programu nauki latawca. Mimo, że nie masz jeszcze deski to już poznajesz tajniki sterowania kajtem, zarówno małym treningowym w celu złapania bakcyla, jak i pełnoprawnym latawcem o odpowiednio dobranych parametrach. Pod koniec tej części kite jest dla Ciebie nie tylko kolorowym latawcem zawieszonym w przestrzeni, a w pełni zrozumiałym motorem napędowym. Bodydragi to etap najczęściej wspominany po kursie. Jak już ogarniesz latawiec, to nauczymy Cię ślizgać się po tafli wody wykorzystując złapany wiatr. Kolejny etap to ćwiczenia startów z deską i pływania. Po nim będziesz już samodzielnym kitesurferem, ale dużo osób zostają w szkole po tym etapie aby kontynuować postępy szybciej i efektywniej, bo nic nie przynosi ich szybciej niż trener z dobrą metodyką. Cały sprzęt leży po naszej stronie, jeśli pomyślisz szybciej to możemy tez zorganizować zakwaterowanie i partnera….

Nauka kitesurfingu w Chałupach

Bo poza indywidualnymi lekcjami prowadzimy takie w grupie dwuosobowej. I paradoksalnie postęp na takich zajęciach jest również błyskawiczny a poza niższą ceną kursu zyskujesz możliwość obserwowania tych samych błędów które popełniasz z boku. Obserwując kompana odpoczywasz i analizujesz. Przy intensywnym kursie to cenny czas. Więc jeśli chcesz się nauczyć kitesurfingu z kimś bliskim to nie musicie nawet się rozdzielać, a jeśli nikt z Twojego otoczenia nie chce przestać zamulać na plaży to dobierzemy Ci partnera na tym samym poziomie. Taki kurs przestaje być efektywny dopiero na poziomie samodzielnego pływania, wtedy im więcej minut spędzisz z latawcem tym więcej się nauczysz. O kurczę, mój partner zachorował, czy jego pieniądze i moja grupa przepadają? Nie! U nas płacisz za czas wykorzystany a formę kursu możesz zmienić w dowolnym momencie. Pamiętaj tylko, że kite działa na wiatr nie na prąd więc podczas trwania kursu staraj się złapać każda godzinę z dobrymi warunkami. A nasza szkoła specjalizuje się w tym, że jesteśmy niezle szurnięci jeśli chodzi o sprzęt i mamy go tyle, że możemy bezpiecznie nauczać w warunkach od lekkiej bryzy po niezłe wichury. Rozmiar latawca zawsze będzie dobrany pod Ciebie, poziom i warunki.

Nauka kitesurfingu w Egipcie

Reasumując przyjeżdżając na kurs do naszej szkoły w Chałupach, albo którykolwiek wyjazd, możesz rozpocząć naukę od dowolnego etapu i martwisz się tylko o to aby pojawić się na zajęciach i być uważnym uczniem. 

Który kurs wybrać i ile czasu potrzebuje?

Podstawowy kurs od zera to zazwyczaj około 10-14h. Możesz go zrealizować w 3-4 wietrzne dni, ale biorąc pod uwagę że codziennie może nie wiać to im dłużej możesz być u nas tym większa szansa na skończenie kursu. Oczywiście realizacje kursu możesz również rozłożyć sobie w czasie przyjeżdżając na przykład weekendowo.

Kitesurfing jest sportem prostym, wymaga tylko profesjonalnego podejścia. Dlatego nawet jeśli nie wiesz czy Ci się spodoba to spróbuj, efekty przyjdą szybko. Zrezygnować (choć to się nie zdarza ;)) możesz w dowolnym momencie, bo płacisz tylko za wykorzystany czas! Jeżeli boisz się co po kursie, to nie musisz. Nasza szkoła buduje społeczność kursantów, którzy po kursie stają się przyjaciółmi a cała infrastruktura dalej stoi dla Ciebie otworem. 

Zobacz pełną ofertę na kursy kitesurfingu

Obejrzyj najczęściej wybierany kurs kitesurfingu IKO / PZKITE 1+2:

Kiedy mogę nauczyć się kitesurfingu?

Niezmiennie od 20 lat otwieramy bazę w Chałupach na długi weekend majowy i kończymy w połowie września. Kurs kitesurfingu możesz zacząć i skończyć w dowolnym dniu, więc termin wybierasz dogodny dla Ciebie. 

Czy są jakieś promocje?

Tak! Aktualnie mamy trzy promocje, które łącza się: 

1. Wybierz termin kursu w KITE.PL z wyprzedzeniem i odbierz 10% zniżki!
2. Na kursy w miesiącach maj czerwiec otrzymasz dodatkowe 5% zniżki!
3. W maju czerwcu (do 25.06) na czas kursu nocleg gratis!

Jak mogę się zapisać?

Wystarczy, że napiszesz przez nasz formularz kontaktowy kiedy i na jaki kurs chciałbyś/chciałabyś przyjechać, a my w odpowiedzi już dalej Cię pokierujemy 🙂

Do zobaczenia 🤙

Tagi

Tagi przypisane do tego artykułu: Kitesurfing.