Red Bull King of the Air – 10 edycja!

Red Bull King of the Air to największe na świecie zawody kiteboardingowe. Odbywają się one w formule Big-Air, w których biorą udział zaproszeni zawodnicy z całego świata. 18 śmiałków jest ocenianych na podstawie wysokości skoków, stylu oraz różnorodności i trudności wykonywanych ewolucji.

„Naprawdę pracujemy nad promowaniem postępu w tym sporcie i chcemy pokazać to w 10. edycji w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej” – wyjaśnił dyrektor sportowy Sergio Cantagalli. „Marka samochodów sportowych Porsche, która już drugi rok jest partnerem wydarzenia, jest z tym bardzo zgodna, dlatego wspólnie stworzyliśmy specjalny proces zgłoszeń dla kolejnego debiutanta.”

 

Zgodnie z filozofią imprezy, w tym roku pojawi się nowy, ekscytujący dodatek – Porsche Golden Ticket. To już drugi rok współpracy Porsche z KOTA. Złoty bilet Porsche będzie dostępny dla riderów w wieku od 16 do 25 lat, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w zawodach. Sposród zgłaszających się śmiałków wybranych zostanie trzech debiutantów. Każdy z nich otrzyma opłacony trip do RPA oraz szansę na udział w głównym wydarzeniu dzięki zakwalifikowaniu się do specjalnej rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się pierwszego dnia zawodów.

PORSCHE GOLDEN TICKET:

ZAWODNICY KOTA 2022:​

Aaron HADLOW – Wielka Brytania

DUOTONE

Airton COZZOLINO – Włochy

DUOTONE

Andrea PRINCIPI – Włochy

DUOTONE

Beto GOMEZ – Kolumbia

DUOTONE

Edgar ULRICH – Francja

DUOTONE

Giel VLUGT – Holandia

OCEAN RODEO

Jason VAN DER SPUY – RPA

AIRUSH

Jeremy BURLANDO – Hiszpania

SLINGSHOT

Joshua EMANUEL – RPA

CORE

Kevin LANGEREE – Holandia

REEDIN

Lasse WALKER – Holandia

DUOTONE

Liam WHALEY – Hiszpania

DUOTONE

Lorenzo CASATI – Włochy

DUOTONE

Luca CERUTI – RPA

NORTH

Marc JACOBS – Nowa Zelandia

NORTH

Stig HOEFNAGEL – Holandia

NAISH

Timo BOERSEMA – Holandia

NAISH

PORSCHE

GOLDEN TICKET

LOKALIZACJA:

Kite Beach Red Bull King of the AirTyrone Bradley / Red Bull Content Pool

 

‚Kite Beach’ w dzielnicy Blouberg znana jest jako Mecca kitesurfingu w Cape Town. Plaża jest pod idealnym kątem, aby zawodnicy mogli wykorzystać wiejący z ogromną siłą południowo-wschodni wiatr znany jako „Cape Doctor”, jak i naturalne rampy układające się wraz z zachodnim swellem do wybicia się w przestworza.

Tyrone Bradley / Red Bull Content Pool

HISTORIA KOTA:

Impreza po raz pierwszy odbyła się na Hawajach we wczesnych latach 2000, zanim przeniosła się do Kapsztadu w 2013 roku. Seria tych zawodów były największym kopniakiem dla postępu w Big Air i popularności Kitebaordingu.

Zobaczcie krótki filmik o historii tych zawodów:
10 lat Red Bull King of the Air

W ubiegłorocznej edycji Marc Jacobs świętował swoje 32 urodziny zdobywając koronę Króla Big Air. Kto wygra w tym roku? Przekonamy się już niebawem!!!

Marc Jacobs Red BullCraig Kolesky / Red Bull Content Pool

 

Relacje live z zawodów będzie można obejrzeć jak zawsze na Red Bull TV!