Soma Bay / Egipt – Kitesurfing w wersji LUX!

Mało jest takich miejsc na świecie, w których kitesurfer na każdym poziomie zaawansowania będzie czuł się dobrze. Bezwzględnie takim miejscem jest Egipt. Dlatego właśnie po raz kolejny organizujemy wiosenną rozgrzewkę właśnie tam. Tym razem wybraliśmy Soma Bay, czyli kitesurfing w wersji LUX!

Soma Bay – położona jest 55 km na południe od Hurghady pomiędzy Makadi Bay a Safagą oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Transfer z lotniska w Hurghadzie do hoteli w Soma Bay trwa około 45 minut. Miejscowość to też raj dla nurków i amatorów gry w golfa. Obok doskonałych warunków do sportów wodnych Soma Bay ma do zaoferowania bardzo dobry standard hoteli i spokojną sprzyjającą odpoczynkowi okolicę. Znajdują sie luksusowe hotele, kafejki i restauracje.

Akwen oferuje bardzo dobre warunki do nauki i doskonalenia kitesurfingu. Po lewej stronie bazy Surf Motion jest 2 kilometrowy odcinek płytkiej wody przeznaczony dla kiterów. Głębokość wody kształtuje się od 30 – 60 cm. W czasie odpływu woda w zatoce robi się zbyt płytka żeby ćwiczyć. W tym czasie jest możliwość pływanie na zewnątrz zatoki po za płycizną. Należy zwrócić szczególną uwagę przy nauce skoków by nie ćwiczyć na za płytkiej wodzie gdyż grozi to kontuzją. Baza posiada przechowalnie sprzętu, zapewnia asekuracje na wodzie i jest wyposażona w kompresor

Baza Surf Motion znajduje się 50 m od wody, bezpośrednio przy spocie. Hotel Intercontinental Abu Soma jest w odległości krótkiego spaceru. Klub posiada również własny bar, taras widokowy, zacienione miejsce do odpoczynku, prysznice, toalety, przebieralnie i dla osób towarzyszących parasole i leżaki. Najlepszy okres jeżeli chodzi o wiatr jest od maja do października. W pozostałych miesiącach roku statystyki mówią o 50 – 60 % szansach pływania w ślizgu. Mówi się, że specyficzne ukształtowanie terenu powoduje zwiększenie siły wiatru o 1 – 1,5 stopnia w skali Beauforta w stosunku do Hurghady

Akwen w zatoce Soma Bay jest przeznaczony dla zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych surferów. Wiatr wieje skośnie od brzegu co oznacza, ze woda jest płaska jak stół. Dobre warunki dla miłośników szybkiego pływania, Freestyle i nauki zwrotu w ślizgu. Dodatkową zaletą Soma Bay jest długi pas płytkiej wody. Zatoka jest bezpieczna ponieważ na zawietrznej jest długa mielizna ograniczająca możliwość ,,wywiania” zawodnika.

Tak wygląda spot z Google Earth.

http://goo.gl/maps/ozgV4

Tak prezentuje się spot przed bazą.

soma-bay-plaza

A tak baza.

soma-bay-baza

 

Poniżej trochę szczegółów n/t hotelu.

soma-bay-hotel

KONTAKTbiuro@360travel.pl , Sebastian – 512 89 90 90